Video wizjer GERDA

Witajcie!

Cyfrowa era spowodowała że rejestrujemy wszystko co tylko możliwe. Wideorejestratory montowane w samochodach od kilku lat zyskują coraz większą popularność. W internecie znajduje się cała masa kompilacji różnych zabawnych, groźnych i przerażających sytuacji i zjawisk zarejestrowanych przy ich pomocy. Od dziś będzie można także rejestrować przy pomocy drzwi. Brzmi dziwnie i śmiesznie. Jak to chodzić z drzwiami i robić komuś nimi zdjęcia? Są nieporęczne i ciężkie. Spokojnie. Drzwi niech wiszą na swoim miejscu. Ludzie sami będą do nas przychodzili się fotografować. Będzie to możliwe po zamontowaniu video wizjera firmy GERDA. Co to takiego ten video wizjer? O tym w dalszej części. Jednak recenzję zacznijmy od początku. Opakowanie.

Ładnie i dbale wykonane opakowanie.

Ładne i dbale wykonane opakowanie.

Wiem że dla wielu z Was to tylko opakowanie i nie ma się co nad nim rozwodzić. Jednak mam wrażenie że w ostatnim czasie większość producentów czegokolwiek dąży do tego żeby wszystko było pakowane jak najtaniej. Często mleko ma lepsze opakowanie niż kupowany sprzęt. Jednak w przypadku tego produktu producent się postarał i nie zniechęca nas do zajrzenia co znajduje się w środku.

Opakowanie po otwarciu.

Opakowanie po otwarciu.

Prezentowany wizjer można zamontować w prawie każdych drzwiach. Nie muszą być to drzwi antywłamaniowe. Jedynym ograniczeniem jest grubość drzwi. Producent podaje ją w zakresie  35-65mm. Jednak po zastosowaniu specjalnej przejściówki możemy dokonać montażu w skrzydle drzwiowym o grubości w przedziale 65-100mm. Jeżeli mamy już zamontowany w drzwiach standardowy wizjer to mamy mniej pracy przy montażu. Video wizjer można zamontować w drzwiach wykorzystując otwór po tradycyjnym wizjerze, jeżeli jego średnica wynosi 14-22mm.

Obudowa zewnętrzna. Zintegrowany przycisk dzwonka z kamerą.

Obudowa zewnętrzna. Zintegrowany przycisk dzwonka z kamerą.

Zewnętrzna część to jedna obudowa w której zintegrowany jest przycisk dzwonka, kamera oraz dwie diody podczerwieni. Diody emitują niewidoczne dla ludzkiego oka światło. Dzięki nim możliwa jest rejestracja obrazu w całkowitych ciemnościach. Kat widzenia kamery 120º.

Panel LCD montowany od strony mieszkania.

Panel LCD montowany od strony mieszkania.

Panel wyposażony jest w ekran LCD o przekątnej 4,3″. Jakość wyświetlanego obrazu jest w zupełności wystarczająca do pełnionej funkcji.

Gniazdo akumulatora.

Gniazdo akumulatora.

Urządzenie zasilane jest przy pomocy akumulatora. Akumulator umieszczamy podobnie jak w kompaktowych aparatach cyfrowych.

Akumulatory BL-5C.

Akumulatory BL-5C.

Producent wyszedł naprzeciw klientom i w zestawie znajdują się dwa akumulatory. Dzięki temu przerwa w działaniu video wizjera nastąpi tylko podczas wymiany akumulatora. Zastosowany akumulator można powiedzieć że jest standardowy. Piszę o tym ponieważ każdy akumulator ma określona ilość cykli ładowań i kiedyś trzeba go wymienić. Model BL-5C można kupić w internecie za kilka złotych.

Ładowarka USB/

Ładowarka USB.

Do ładowania akumulatorów posłuży ładowarka USB.

Zawartość opakowania.

Zawartość opakowania.

Urządzenie zostało stworzone po to aby zarejestrować kto nas odwiedzał podczas naszej nieobecności w domu lub drzemki. Zdjęcie lub nagranie zostanie opatrzone datą oraz godziną. Zarejestruje też twarz dowcipnisi lubiących do nas dzwonić dla żartu. Każdy z nas zna obraz jaki można ujrzeć w tradycyjnym wizjerze. Bardzo mały i zniekształcony przez soczewki. W ciemnościach nie sposób rozpoznać osoby stojącej pod drzwiami. Video wizjer wyświetla duży, czytelny obraz na wyświetlaczu.

Teraz trochę o funkcjach wizjera. Przycisk „włącz” uruchamia urządzenie i wyświetla obraz z kamery. Po jego ponownym wciśnięciu zostanie zrobione zdjęcie i zapisane na karcie. Jeżeli dzwonek jest w trybie video ponowne naciśnięcie przycisku „włącz” rozpocznie nagrywanie filmu. Po wciśnięciu przycisku „M” zostanie wyświetlone menu po którym poruszamy się strzałkami „<” lub „>”. Zatwierdzenie odbywa się przy pomocy przycisku „M”. W menu możemy ustawić datę i godzinę. jest to ważne kiedy chcemy wiedzieć kiedy ktoś nas próbował zastać. „Auto off’ czas automatycznego wygaszenia panelu, „Language”- wybór języka menu, „Frequency”- wybór częstotliwości pracy, „Mode”- wybór trybu pracy kamera – robienie zdjęć/video, „Vision”- czyli nocna wizja, „Ring set”- wybór głośności i rodzaju dzwonka (do wyboru 36 dzwonków), „Exit”- wyjście z menu. Zdjęcia/filmy możemy usuwać pojedynczo lub „wyczyścić” całkowicie kartę.

Posiadanie video wizjera eliminuje konieczność posiadania oddzielnego dzwonka. Niestety w zestawie brak karty micro SD na której zapisywane są obrazy. Jak zwykle. Niby jest wszystko a jednak czegoś brak. Nie powinno to jednak zniechęcać do zakupu. Zakup karty o sporej pojemności to wydatek kilkunastu złotych. Maksymalna pojemność karty jaka może zostać użyta to 32GB.

Do całości dołączona jest instrukcja w języku Polskim. Nie musimy tracić czasu na denerwujące ściąganie jej z internetu.

Poniżej krótka prezentacja omawianego Video wizjera GERDA.

Marcin.

Posted in Blog.