Zamek dodatkowy drzwi Dierre.

Witam. Dziś prezentuję bardzo ciekawe rozwiązanie zamka dodatkowego do drzwi Dierre. Osoby posiadające takie drzwi wyposażone tylko w jeden zamek wiedzą jak uciążliwa jest ich eksploatacja. Ciągłe problemy z dostaniem się do domu przez blokujący klucz od wewnątrz, „majstrowanie” kluczem za każdym razem gdy chcemy wyjść lub wejść, przyspieszone zużycie, częste awarie itd. osoby które twierdzą że rozwiązanie z jednym zamkiem im nie przeszkadza oszukują same siebie. Zawsze po zakończeniu montażu zamka dodatkowego klienci zachowują się jak dzieci bawiące się w dom. Ciągle zamykają, otwierają drzwi na domontowany zamek. Pokrętło kręci się tam i z powrotem. To kluczem to znów pokrętłem, „teraz ja!” a przy tym uśmiech od ucha do ucha. I zawsze pada to samo pytanie: „czemu nie zdecydowaliśmy się na to wcześniej?” 

Lock 4 seyfo

Zamek dodatkowy wyposażony w wygodne pokrętło do zamykania od strony wewnętrznej to same plusy. Jednak jeśli zamek dodatkowy wyposażony jest w dodatkowe guziczki i WiFi? Tu uśmiechną się gadżeciarze. Takie rozwiązanie wymyśliła pewna firma z Colorado. Na początku podszedłem do pomysłu sceptycznie kierując się maksymą że co za dużo, to niezdrowo. Sceptycyzm jednak znikł po zagłębieniu się w szczegóły dotyczące możliwości zamka.

Lock 1 seyfo

Prezentowany model wyposażony jest w WiFi. Jeżeli tylko znajduje się w zasięgu routera mamy dostęp do kilku fajnych funkcji. Funkcji jakich nie posiadają zamki mechaniczne. Według mnie najfajniejszą z nich jest możliwość sprawdzenia na odległość czy zamek został zamknięty. Dziś ciężko spotkać osobę która gdzieś nie pedzi. Często wychodząc gdzieś wracamy i sprawdzamy czy na pewno zamknęliśmy drzwi. Dzięki temu zamkowi już nie musimy wracać. Uruchamiamy aplikację w telefonie i widzimy czy zamek jest zamknięty czy otwarty. Jeśli został otwarty możemy go zamknąć zdalnie przy pomocy aplikacji w naszym telefonie. Czasem może dojść do sytuacji w której nasze mieszkanie jest zalewane wodą z pękniętego węża pralki, zmywarki czy innego miejsca. Sąsiad dzwoni do nas informuje o zaistniałej sytuacji i chętnie by zatrzymał wyciek, ale nie może się dostać do naszego mieszkania. Dzięki aplikacji możemy otworzyć zamek na odległość. Podobnie w chwili kiedy rodzina lub znajomi pojawili się z wizytą wcześniej niż zapowiadali, również możemy ich wpuścić zdalnie.

Lock 3 seyfo

Do codziennego otwarcia zamka wykorzystujemy kod który może się składać w ilości od czterech do dziesięciu cyfr. Do pamięci może zostać wprowadzone do dwustu użytkowników z których każdy będzie posiadał swój indywidualny kod. Dzięki temu z poziomu naszej aplikacji będziemy mogli sprawdzić kto i kiedy otwierał i zamykał zamek. Oczywiście w każdej chwili możemy usunąć z pamięci kody niepożądanych osób lub wprowadzić czasową ważność poszczególnych kodów. Zamkniecie zamka od strony klatki schodowej jest bardzo szybkie. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i zamek zamknięty. Zewnętrzna część z klawiaturą odporna jest na warunki atmosferyczne. Całość zasilana jest przy pomocy czterech baterii typu AA. W chwili kiedy nie wymienimy baterii na czas zamek można awaryjnie otworzyć przy pomocy niezawodnej i starej metody- kluczem. Klucz awaryjny należy trzymać oczywiście poza domem.

Lock 2 seyfo

Zdjęcia przedstawiają omawiany zamek zamontowany przez firmę SEYFO. Montaż został wykonany w miejscu sztywnego łańcucha. 

Marcin

Posted in Blog.

One Comment

Comments are closed.